ديزاين ناخن
ديزاين ناخن , جملات کوتاه درباره ایران , شعر های دو بیتی برای روز معلم , عکسهای عروسی فرزاد حسنی و آزاده نامداری , عکس دکوراسیون داخلی ارایشگاه زنانه , قسمت آخر سریال دیلا خانوم , پیامک قدم نورسیده مبارک , دانلود آهنگمن و بارون بابک جهانبخش , فطما گل , عکس های سریال روزی روزگاری 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

اخبار,اخبار ورزشی ,مسابقات آسیایی

اخبار ورزشی - گفت و گو با نجمه خدمتی دارنده مدال طلای ایران دررشته تیراندازی 10 متر بانوان بازی های آسیایی
دخترطلایی ایران : 10 نفربایک لباس تمرین می کردیم

در بیرجند وقتی که شروع کردم یک لباس داشتیم و ده نفر دیگر هم از آن استفاده می کردند.تفنگ هم که هیچ کسی از خودش نداشت. بعد از مدتی آن لباس هم پاره می شد و خب دیگر کیفیت لازم را نداشت. لباس هم بسیار در تیراندازی مهم است و روی نتیجه تاثیر می گذارد . کیفیت اسلحه هم همین طور.البته من خیلی تمرین کردم . مادرم مربی بود و من هروقت که می خواستم تمرین می کردم و این در موفقیت ام تاثیر بسیار زیادی داشت.

دختر طلایی ایران یک هفته ای است که به خانه برگشته .نجمه خدمتی دختر جوان ایرانی در 18 سالگی مدال طلای تیراندازی 10 متر بازیهای آسیایی را به دست آورده آن هم در شرایطی که رقبایش سه مدال آور المپیکی چینی بوده اند.

 

او 3مدال آور چینی را کنار زده و مدال طلا را به دست آورده. گفت و گوی عصر ایران با نجمه خدمتی البته در مورد مسیری است که طی کرده به اینجا برسد. دغدغه اصلی اینجاست که چطور یک دختر ایرانی به این موفقیت رسیده و چطور می توانیم این موفقیت را درالمپیک به دست بیاوریم .چقدر هزینه کردیم و چقدرباید هزینه کنیم که دوباره یک مدال طلای بانوان المپیک داشته باشیم این ماجرایی است که عصر ایران در روزهای دیگر هم پی گیری خواهد .

-چطور یک دختر 18 ساله ایرانی می تواند طلای بازی های آسیایی بگیرد؟
من تمرین های زیادی می کردم قبل از ان هم تجربه کسب مدال طلا را داشتم وخیلی عجیب نبود که بتوانم این مدال را به دست بیاورم. هم خودم فکر می کردم و هم خیلی ها به من می گفتند که مدال می گیرم.

- در رده بزرگسالان که نبوده؟
نه من طلای آسیا را در مسابقات نوجوانان داشتم اما همین مدال نشان می داد که برای کسب مدال بازی های آسیایی شانس دارم

- رقیب های سختی داشتی نه؟ بالاخره تیراندازی در سیطره چینی هاست.
بله من 3مدال آورچینی را پشت سرگذاشتم. رقبای من طلا ،نقره و برنز المپیک را گرفته بودند. اول و دوم و سوم المپیک شدند دوم وسوم و چهارم بازی های آسیایی

- بگذار سوال را بهتر بپرسم با چه امکاناتی یک دختر ایرانی آن هم درشهر بیرجند به چنین مقامی می رسد. تصور درست این است که چنین مقامی توسط یک دختر تهرانی محتمل تر بود مخصوصابا امکاناتی که در تهران هست.
خب آره توی بیرجند وقتی که شروع کردم یک لباس داشتیم و ده نفر دیگر هم از آن استفاده می کردند.تفنگ هم که هیچ کسی از خودش نداشت. بعد از مدتی آن لباس هم پاره می شد و خب دیگر کیفیت لازم را نداشت. لباس هم بسیار در تیراندازی مهم است و روی نتیجه تاثیر می گذارد . کیفیت اسلحه هم همین طور.البته من خیلی تمرین کردم . مادرم مربی بود و من هروقت که می خواستم تمرین می کردم و این در موفقیت ام تاثیر بسیار زیادی داشت.

- هزینه لباس یا تفنگ چقدر است ؟ یک دختری مانند شما بخواهد لباس بخرد باید چه کار کند؟
لباس های ایرانی نزدیک 800 هزار تومان هستند اما لباسی که فدراسیون برای ما تهیه کرده 800 دلار یعنی نزدیک به 2.5 میلیون تومان است. در مورد تفنگ که هزینه بسیار زیاد تر هم می شود. من یک تفنگ اختصاصی دارم که قیمتش 16میلیون تومان است.

- خب تمرین کردن بدون این وسائل است که عجیب به نظر می رسد.
در بیرجند سالن تیراندازی بود، لباس هم بود،اما لباس هایش خراب شده بود.چون تعداد زیادی ازآن استفاده می کردند و کیفیتش این طور بود که زخامت لازم را نداشت.

- وامروز هم لابد مشکل امکانات را داری؟ الان امکاناتی که به توکمک می کند که مدال طلای المپیک بگیری چیست ؟ یعنی اگر بخواهیم روی بازیکنانی مثل تو سرمایه گذاری کنیم تا در ریو طلا بگیری چه کار بکنیم
من الان مشکل فشنگ دارم .البته در مسابقاتی که طلا گرفتم تفنگ ساچمه ای است . یعنی مسابقات 10 متر با ساچمه انجام می شود اما برای مسابقات 50 مترکه تفنگ نیمه جنگی استفاده می شود به فشنگ نیاز داریم . ما هم مشکل مالی داریم و هم مشکل تحریم ها .ما برای تمرین هیچ تیری نداریم و این تیرها برای زمان مسابقات به دستمان می رسد.ولی باید با تیم هایی رقابت کنیم که از این تیرها استفاده می کنند. با همه این هادر مسابقات آسیایی ما یک مقام چهارم داشتیم که شاهکار است.

- چقدر این امکانات برای دختران همسن تو وجود دارد؟
کمی شرایط من با سایردختران هم سنم فرق می کند. ببینید من یک مربی در خانه داشتم که هروقت می خواستم تمرین می کردم و به من یاد می داد.این امکانی است که دختران دیگر ندارد .اما من فکر می کنم دختران ایرانی اگر پشت کار داشته باشند و بخواهند می توانند. باید یک کاری را ول نکنند.

-الان همه به تو و المپیک فکر می کنند. خودت چطور ؟
مهمترین نکته برای من گرفتن سهیمه المپیک است.و خب طلای المپیک هم بزرگترین هدفم است .اولین طلای المپیک که یک دختر ایرانی کسب می کند. اما من با 18 سال می توانم در 5المپیک شرکت کنم و به همه این ها فکر می کنم .

اخبار ورزشی - عصر ایران

 

[ ] [ ] [ kar-ardebil ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب