ديزاين ناخن
ديزاين ناخن , جملات کوتاه درباره ایران , شعر های دو بیتی برای روز معلم , عکسهای عروسی فرزاد حسنی و آزاده نامداری , عکس دکوراسیون داخلی ارایشگاه زنانه , قسمت آخر سریال دیلا خانوم , پیامک قدم نورسیده مبارک , دانلود آهنگمن و بارون بابک جهانبخش , فطما گل , عکس های سریال روزی روزگاری 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

در دويست و هفتاد و يکمين جلسه شوراي اسلامي شهر تهران که امروز برگزار شد کليات طرح تاسيس موزه تخصصي زنان به تصويب رسيد.

به گزارش ايسنا، در جريان بررسي طرح تاسيس موزه تخصصي زنان، که از سوي کميسيون فرهنگي و اجتماعي و زيست شهري شوراي شهر تهران ارائه شده بود، بر ضرورت نگاه ملي به اين موضوع تاکيد شد.

دکتر معصومه آباد ـ عضو شوراي شهر تهران ـ در دفاع از طرح مذکور گفت: متاسفانه در حوزه شناخت و اهميت بر نقش زنان در جامعه با توجه به نقش‌آفريني زنان ايراني خلاء وجود دارد و هيچ گونه جايگاه و شرايطي وجود ندارد که دستاوردهاي علمي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي، هنري و ورزشي زنان نشان داده شود.

وي تاکيد کرد: هدف از ارائه اين طرح ايجاد يک موزه تخصصي براي زن ايراني است تا ترسيم کننده و نماد فعاليت‌هاي اين گروه از افراد جامعه باشد.

رسول خادم ـ رييس کميسيون اقتصادي و برنامه و بودجه شوراي شهر تهران ـ نيز در اين خصوص گفت: اين موضوع يک بحث ملي و فراشهري است و تنها در تهران نمي‌توان يک موزه ساخت.

وي خاطر نشان کرد: در تبيين و تحليل جايگاه و موقعيت زن در جامعه و در سطح ملي حساسيت‌هايي وجود دارد، بنابراين به دليل فراشهري بودن اين بحث، شهرداري تهران نمي‌تواند در ايجاد اين موزه تنها اقدام کند.

خادم تاکيد کرد: ضمن اعلام آمادگي حمايت شهرداري تهران با اين طرح بهتر است اين موضوع طي پيشنهادي به دولت ارائه شود تا بتوانيم از منابع و توان دستگاه‌ها و نهادهاي ديگر نيز استفاده کنيم.

خسرو دانشجو ـ سخنگوي شورا ـ در دفاع از اين طرح اظهار كرد: اين موضوع در ايران بسيار حساس است، چرا که از سوي جامعه بين‌الملل دچار هجمه تبليغاتي هستيم که آيا حقوق زنان در جامعه ايراني رعايت مي‌شود و جايگاه زن در جمهوري اسلامي ايران چه اهميتي دارد.

وي تاکيد کرد: شهرداري تهران بارها در مورد موضوعات ملي همچون نمايشگاه کتاب و موزه دفاع مقدس وارد شده است.

ابتکار ـ رييس کميته محيط زيست شوراي شهر ـ در اين خصوص گفت: ايجاد موزه تخصصي زنان پيشنهاد خوبي است چرا که فقدان چنين مرکزي در کشور احساس مي‌شود، حتي مي‌توان چنين مراکزي را علاوه بر نگاه در سطح ملي به صورت تخصصي در شهرها ايجاد کرد.

پروين احمدي نژاد ـ عضو کميسيون اقتصادي و برنامه و بودجه شورا ـ هم ضمن تاکيد بر ايجاد چنين فضاي براي زن ايراني گفت: بايد از زن مسلمان ايراني تعريف صحيحي صورت گيرد که ايجاد موزه مي‌تواند يکي از مصاديق اين تعريف باشد.

وي افزود: مرکز امور زنان رياست جمهوري نيز در حال بررسي چنين طرحي است که از ارائه پيشنهادات و نظرات ديگر در اين زمينه استقبال مي‌کند.

وي گفت: بنابراين پيشنهاد مي‌کنم که در اين طرح با مراکز ديگر که مي‌توانند در اين زمينه ما را کمک کنند، جلسه‌اي مشترک گذاشته شود تا بتوانيم از تمام منابع موجود در کشور استفاده کنيم.

مهندس مهدي چمران ـ رييس شوراي شهر ـ نيز گفت: موزه دفاع مقدس يا موزه کتاب مباحثي است که در شهرهاي ديگر نيز وجود دارد، ولي ايجاد موزه زنان مثل ايجاد سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران از حساسيت ويژه‌اي برخوردار است، چرا که در اعضاي کميته تصميم‌گيري اين طرح بايد از نماينده مقام معظم رهبري نيز استفاده شود تا هر گروه و افرادي در راس تصميم‌گيري براي اين مرکز قرار گرفتند، نتوانند اعمال نظر شخصي يا گروهي کنند.

وي پيشنهاد پروين احمدي‌نژاد مبني بر تشکيل جلسه‌اي مشترک با مسوولان مرکز امور زنان رياست جمهوري را مثبت ارزيابي کرد و افزود: در اجراي اين موزه بايد از نقطه نظرات و منابع ساير دستگاه‌هاي اجرايي و مرتبط با طرح بهره جست.

به گزارش ايسنا، اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران با کليات ايجاد موزه تخصصي زنان موافقت کردند ودر نهايت مقرر شد طي دو هفته، کميسيون فرهنگي و اجتماعي شورا نشستي مشترک با مرکز امور زنان رياست جمهوري داشته باشد تا جزييات طرح تهيه شده و در نهايت جهت تصويب نهايي به شوراي شهر ارائه شود.

در ادامه جلسه همچنين بررسي لايحه «ساماندهي دکل‌ها، آنتن‌ها و تاسيسات مخابراتي و ارتباطي در شهر تهران» به دو هفته ديگر موکول شد.

رسول خادم ـ رييس کميسيون اقتصادي و برنامه و بودجه شورا ـ‌ در اين خصوص گفت: طي بررسي‌هاي به عمل آمده و نشست مشترکي که شهرداري تهران با مسوولان شرکت‌هاي مخابراتي ايرانسل، همراه اول و تاليا داشته، قرار است «طرح جامع و ساماندهي نصب تاسيسات مخابراتي» تهيه و تدوين و جهت تصويب به شوراي شهر ارائه شود.

وي گفت: براي رسيدن به اين هدف نياز به زمان است.

ابتکار ضمن ابراز نگراني از غيراستاندارد بودن نصب دکل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي در منازل اشخاص و سطح شهر گفت: متاسفانه استانداردها در نصب اين آنتن‌ها رعايت نمي‌شود، شعاع مجاز اين آنتن‌ها رعايت نمي‌شود و اغلب اين آنتن‌ها با اتاق خواب و منزل افراد فاصله‌اي کمتر از يک متر دارد.

وي خاطر نشان کرد: چرا هر زمان که صحبت از اندازه گيري تشعشعات ناشي از نصب اين آنتن‌ها مي‌شود، مسوولان عنوان مي‌کنند که قابل اندازه‌گيري نيست. شايد نتوان تشعشعات را اندازه گرفت ولي شعاع استاندارد اين آنتن‌ها و دکل‌ها را که مي‌توان اندازه‌گيري کرد.

ابتکار يادآور شد: منابع بين‌المللي حتي بر زاويه تابش اين آنتن‌ها تاکيد دارند.

رييس کميته محيط زيست شوراي شهر تهران افزود: استفاده از تلفن همراه خوب است ولي مهمتر از آن رعايت فاصله‌ها و جلوگيري از بروز عوارض آن‌ها بر سلامتي افراد است.

چمران نيز در اين خصوص تاکيد کرد: در تهيه طرح جامع ساماندهي نصب دکل‌ها و آنتن‌ها بايد تمامي موازين تخصصي و سلامت جامعه رعايت شود.

وي افزود: متخصصان مخابراتي اظهار مي‌کنند که استاندارد و تشعشع اين آنتن‌ها 10 وات است، اين در حاليست که شنيده مي‌شود در تهران آنتن‌هايي با تشعشع 50 وات هم نصب شده است که اغلب کنار خانه‌ها و داخل حيات منازل و محل‌هاي پرتردد نصب مي‌شوند و براي اطرافيان بسيار خطرناک است.

همچنين در اين جلسه ابهامات گزارش حسابرسي و تفريغ بودجه سال 85 شوراي اسلامي شهر تهران ارائه و در نهايت به تصويب رسيد.

[ ] [ ] [ kar-ardebil ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب